FANDOM


Wikia brackets

52° 24.175' N 16° 57.495' E

Wikia biuro

Biuro Wikii w Kupcu Poznańskim

Tort urodzinowy

Tort urodzinowy

Wikia - międzynarodowa firma rozwijająca internetową platformę dla społeczności i serwisów typu wiki. Jednym z takich serwisów jest także Poznańska Wiki.

Firma ma biura w San Francisco, Nowym Jorku, Londynie, Kolonii oraz w Poznaniu.

Wikia w Poznaniu

Poznańska siedziba firmy Wikia mieści się w Malta House. Pracuje tutaj obecnie około 50 osób zajmujących się m.in. rozwojem oprogramowania MediaWiki i dostosowywania go do specyficznych potrzeb serwisu, czy czuwaniem nad poprawnym działaniem infrastruktury sieciowej.

Wikia jest obecna w Poznaniu od października 2006 r. Początkowo jej biuro mieściło się przy ulicy Bułhakowa, od roku 2007 na Piekarach, a następnie w Kupcu Poznańskim (do lipca 2014 r.).

Wydarzenia

Wikia Race

W październiku 2011 roku w biurze Wikii rozpoczął się maraton edycji wiki - Wikia Race. Następnie uczestnicy ruszyli na poznańską starówkę, w celu zapoznania się z historią, kuchnią i tradycjami wybranych restauracji i kawiarni, a następnie opisania wrażeń na stronach Poznańskiej Wiki.

Information icon Dowiedz się więcej w: WikiaRace 2011

AKAI

Wikia, we współpracy z Akademickim Kołem Aplikacji Internetowych, organizuje otwarte wykłady na temat nowoczesnych technik internetowych.

Tydzień SSC/BPO

W ramach projektu Tydzień z SSC/BPO firma przeprowadziła wykład w Zespole Szkół Komunikacji oraz zaprosiła kilku uczniów do swojej siedziby, gdzie odbyły się prelekcje na temat pracy web-dewelopera, programisty mobilnego oraz administratora infrastruktury sieciowej. Ponadto uczniowie dowiedzieli się o tym jak wygląda proces rekrutacji, co jest najważniejsze, na co uważać i jakich błędów nie popełniać podczas przyjmowania się do pracy.

Linki